Čo by ste mali vedieť pri určovaní veľkosti prsteňa – Moje tipy

Dobrý deň týmto by som sa Vám chcela aj druhý krát prihovoriť s mojimi radami dnes na tému:

Čo by ste mali vedieť pri určovaní veľkosti prsteňa – Moje tipy

Pamätajte na nasledujúce:

 • Pri určovaní veľkosti prsteňa je vždy dôležité si uvedomiť, na ktorom prste by ste mali nosiť budúci prsteň a aká bude široká šinka – najmä pri širších modeloch prsteňov.
 • Prsty na pravej a ľavej ruke sa väčšinou líšia svojou veľkosťou.. Zohľadnite to aj pri svojich meraniach.
 • Kedy je vhodný čas na určenie veľkosti prsteňa?
 • Veľkosť prstov sa mení v závislosti od denného času a ročného obdobia. Kým sú prsty ešte ráno alebo pri nízkych teplotách trochu tenšie, tak večer získavajú na svojom objeme. Preto je vhodné, aby ste si prsty merali v rôznom čase. Môžete tiež „simulovať“ teplé a studené prostredie vložením prstov do studenej alebo teplejšej vody, potom čakať minútku a znovu zopakovať meranie. V ideálnom prípade zmerajte veľkosť prsteňa vo večerných hodinách keď sú prsty hrubšie a vykonajte niekoľko meraní. (Pridajú sa všetky namerané veličiny a výsledok vydeľte počtom meraní). Uistite sa teda, či máte prsty studené.
 • Hrúbka prstu sa môže meniť aj z iných príčin a preto by sa mala znova skontrolovať po niekoľkých rokoch (pokiaľ nastane nový nákup prsteňa a posledné meranie bolo o niečo dlhšie).
  Tehotenstvo, zmeny hmotnosti a vek majú tiež vplyv na hrúbku našich prstov.

Môj Tip:

Buďte trochu praktický:
„Ak máte pocit, že prsteň na Vašej ľavej ruke je v zime príliš voľný-kvôli chladu, potom vyskúšajte, či by prsteň nemohol lepšie sedieť na druhej ruke, ktorá je často o jednu veľkosť väčšia . Nositelia prsteňov, ktorí v lete cítia, že prsteň na ich ruke je príliš tesný (vplyvom tepla), môžu takto zvyčajne nosiť prsteň na druhej ruke.“

 • Ak sa rozhodete pre prsteň so širšou šinkou (spodná časť prsteňa – pri dlani), vtedy odporúčam kúpiť veľkosť prsteňa o jednu veľkosť väčšiu. To platí najmä pre svadobné prstene sa nakupujú v rôznych šírkach prsteňov od 2 mm do 8 mm.
 • Pri určovaní veľkosti zásnubných prsteňov si uvedomte, že sú dosť úzke (medzi 1,5 a 2,5 mm šírkou) a preto môžu byť tiež o jednu veľkosť menšie ako široké moderné prstene.

Čo ak niekto nosí dva prstene miesto jedného…

 • Niektoré dámy nosia dva prstene namiesto jedného prsteňa na jednom prste, napríklad:  obrúčku so zásnubným prsteňom. Klasické zásnubné prstene s krapňami sú vhodné na nosenie v kombinácii s obrúčkou. Aby ste predišli tomu, že pri nosení oba prstene narážali na seba, tak odporúčam vždy používať obrúčku a zásnubný prsteň rovnakej veľkosti. Veľa týchto modelov nájdete v sekcii zásnubné prstene v našom internetovom obchode.
 • Ak sa zásnubný prsteň vymení z ľavej ruky na pravú, aby sa skombinoval s obrúčkou, mohla by byť vhodnejšia iná šírka. Preto môže byť v tomto bode potrebné upraviť veľkosť prsteňa.

                          A to najdôležitejšie na koniec … „Pred svadbou prichádza pokľaknutie ? !!“

 

Lucia Bednárová-majiteľka obchodu s kolektívom                            Zlatníctvo AQAMARÍN Poprad
                          Tvoje zlato – náš e-shop