Určenie veľkosti prsteňa v našom obchode-veľkosti online

Správna veľkosť prsteňa je dôležitá

 

Dobrý deň, milí zákazníci!

V dnešnej téme by som Vám chcela priblížiť niekoľko spôsobov odborného merania veľkostí prsteňov v našej predajni.

 

Ak si chcete dnes objednať prsteň online, mali by ste najprv poznať svoju vlastnú veľkosť prsteňa, ktorý idete objednať. Mnoho online obchodov ponúka skvelý výber hodnotných prsteňov, no kto si ich chce kúpiť, by mal určite poznať, akú veľkosť si objednať. Určite si môžete objednať niekoľko veľkostí na prezeranie, ale posielať poštou tam a späť môže byť drahé, pretože cenné predmety by sa mali vždy zasielať poistené. Okrem toho nie je možné vymeniť napríklad šperky, na ktoré boli vygravírované osobné iniciály/meno, dátum narodenia …/. Takže veľkosť by mala byť správna a ideálne na prvý krát.

Určenie veľkosti prsteňa je pri nakupovaní online naozaj dôležité, pretože v súčasnosti sa objednávajú aj pomerne drahé prstene.

 

Čo by ste mali najprv vedieť:

Existuje niekoľko spôsobov ako určiť vhodnú veľkosť prsteňa – krúžku:

1. Najbezpečnejší spôsob, ako určiť veľkosť prsteňa je jednoducho navštívte nás v našom obchode Zlatníctvo Aqamarín v Poprade v OC Fórum na druhom poschodí, oproti VÚB banke, kde:

 •  veľkosť prsteňa zmeriame, buď pomocou veľkého výberu prsteňov, ktoré si môžete po kúpe zobrať hneď so sebou
 • ďalším spôsobom merania veľkostí u nás je pomocou“ Železných krúžkových modelov“, ktoré sú v našej predajni k dispozícii v niekoľkých veľkostiach. V tomto prípade na určenie vhodnej veľkosti prsteňa priložíme krúžkovú veľkostnú mierku na prst a jednoduchým pozretím čísla určíme, ktorá veľkosť prsteňa sa perfektne hodí na Váš prst.
 • veľkosť jednotlivých krúžkov určujeme aj pomocou kónického meradla – Prsteňovej tyče, kde presne určíme prstienky, ktoré ste priniesli so sebou. Prsteň je tu tlačený na železnú tyč, ktorá je silnejšia spredu dozadu. Ak sa prsteň konečne zasekne, vtedy náš predávajúci klenotník vie, aká je veľkosť doneseného prsteňa. Vnútorný priemer krúžku je vždy uvedený v milimetroch

Bližšie Informácie o našom obchode nájdete tu.

 • Veľkosti prsteňov nie sú vo všetkých štátoch rovnako značené – no priemer prsteňa je samozrejme možné určiť vždy a s jeho pomocou môžeme kúpiť prsteň aj v zahraničí.
 • Ak označenie veľkosti je iné ako u nás určujeme veľkosť prsteňa pomocou štandardizovaných rozmerov prsteňa použitím „posuvného meradla“ alebo medzinárodnej tabuľky, s ktorou si vieme prerátať aj prstienky zakúpené v zahraničí.
 • No čo už…. Mnohé krúžky nie sú okrúhle, ale mierne oválne. Preto vami done-

  Meranie vnútornej veľkosti prsteňa

  sený prstienok niekoľkokrát otočíme okolo svojej vlastnej osi a premeriame ho v rôznych bodoch. Od vnútornej hrany po opačnú vnútornú hranu. Takto určeným priemerom vnútorného krúžku, určíme priemer vnútorného obvodu a požijeme našu medzinárodnú tabuľku alebo

 • jednoducho vynásobíme odmeraný priemer v milimetroch číslom Pi (3,14). Príklad: 16,2 mm odmeraného priemeru po vynásobení číslom 3,14 = 50,8688 mm, preto vnútorný obvod krúžku a teda veľkosť prsteňa je č.51
 • Poznámka:  Na Slovensku a v celej EÚ sa na určenie veľkosti krúžku používa vnútorný obvod krúžku. No v mnohých ďalších krajinách, napríklad v USA alebo Spojenom kráľovstve, to tak nie je . Preto tiež použite našu medzinárodnú tabuľku veľkosti prsteňov na určenie veľkosti prsteňa a zistite, ako sa určujú veľkosti prsteňa v iných krajinách. Takto si môžete s našou pomocou kúpiť prsteň i v zahraničí.

 

2. .Zákazníci často navštevujú špecializovaný obchod a poradia sa
Je však čestnejšie požiadať klenotníka o určenie veľkosti svojho prsteňa. To je podstatne menej časovo náročné ako tzv. Poradenská krádež, do ktorej predávajúci investuje čas a verí, že zákazník má skutočne záujem o kúpu.

 

Takže ak poznáte obchod s klenotmi alebo klenotníkmi vo svojej oblasti, choďte tam a nechajte si určiť veľkosť čísla prsteňa. Tu je tiež dôležité, aký široký bol prsteň, s ktorým bola stanovená jeho veľkosť.  Ak sa šírka veľmi líši, uveďte to aj pri kontakte s nami.

 

Môj tip : Niektoré klenotnícke obchody dávajú „Univerzálny merací prúžok“ zadarmo – požiadajte klenotníka o túto možnosť alebo neváhajte si ho na našej stránke vytlačiť.

   S pozdravom Lucia Bednarová-majiteľka obchodu s kolektívom
                                                                                                                                                                                   Zlatníctvo AQAMARÍN Poprad
                                                                                                                                                                                          Tvoje zlato -e-shop